Atalanta najadła się strachu. Mateusz Łęgowski zmiennikiem

Atalanta co prawda wykonała zadanie w meczu z maruderem ligi włoskiej Salernitaną, ale zanim zapewniła sobie zwycięstwo 2:1, goniła wynik przez blisko 40 minut. Mateusz Łęgowski wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Sebastian Szczytkowski
Mecz Serie A: Salernitana - Atalanta BC PAP/EPA / Massimo Pica / Mecz Serie A: Salernitana - Atalanta BC
Atalanta stawiła się w Salerno przed meczem o awans do finału Ligi Europy z Olympique Marsylia. W lidze włoskiej drużyna z Bergamo także musi zawzięcie walczyć o miejsce w najlepszej piątce premiowane powrotem do Ligi Mistrzów. W obliczu remisów drugiego w tabeli Milanu, trzeciego Juventusu, czwartej Bologni, a także piątej Romy, Atalanta miała dogodną szansę na poprawienie sytuacji w meczu ze zdegradowaną już Salernitaną.

Salernitana nie zamierzała ułatwiać zadania podopiecznym Gian Piero Gasperiniego i przystąpiła do meczu z pucharowiczem bez obciążeń. W 18. minucie gospodarze skomplikowali zadanie Atalancie golem na 1:0. Loum Tchaouna dostał podanie od Emanuela Vignato i pokonał Marco Carnesecchi płaskim strzałem w kierunku dalszego narożnika.

Atalanta najadła się stresu zanim odwróciła wynik na 2:1. Fala ataków zespołu z Bergamo przyniosła efekt w postaci goli Gianluci Scamacci oraz Teuna Koopmeinersa. Gianluca Scamacca wykorzystał zgranie Mario Pasalicia po dośrodkowaniu, a Teun Koopmeiners oddał piękne, techniczne uderzenie zza pola karnego. Vincenzo Fiorillo nawet nie drgnął w bramce Salernitany i wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem do siatki.

W 69. minucie wszedł na boisko Mateusz Łęgowski, który był zmiennikiem Emanuela Vignato. Młodzieżowy reprezentant Polski miał już za zadanie nadać rumieńce atakom Salenitany, ponieważ teraz to gospodarze musieli gonić wynik. Była jedna świetna szansa na dogonienie Atalanty, jednak Loum Tchaouna zakończył rajd po połowie przeciwnika zbyt wysokim strzałem w 89. minucie.

US Salernitana 1919 - Atalanta BC 1:2 (1:0)
1:0 - Loum Tchaouna 18'
1:1 - Gianluca Scamacca 57'
1:2 - Teun Koopmeiners 63'

Składy:

Salernitana: Vincenzo Fiorillo - Triantafyllos Pasalidis (46' Marco Pellegrino), Federico Fazio, Lorenzo Pirola - Junior Sambia (69' Alessandro Zanoli), Toma Basić, Lassana Coulibaly, Domagoj Bradarić (78' Andres Sfait) - Loum Tchaouna, Emanuel Vignato (69' Mateusz Łęgowski) - Chukwubuikem Ikwuemesi (60' Shon Weissman)

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini (46' Matteo Ruggeri), Isak Hien, Marten De Roon - Hans Hateboer, Ederson (46' Teun Koopmeiners), Mario Pasalić, Davide Zappacosta - Aleksiej Mirańczuk (46' Charles De Ketelaere), Ademola Lookman (84' El Bilal Toure) - Gianluca Scamacca (80' Berat Djimsiti)

Żółte kartki: Pasalidis (Salernitana)

Sędzia: Ermanno Feliciani