Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
zdjęcie autora artykułu

Za nami już druga kolejka Tauron 1. ligi mężczyzn, w której nie obyło się bez niespodzianek. Nie brakowało też zaciętych spotkań, bo aż trzy zakończyły się w tie-breaku.

Do kategorii niespodzianek 2.kolejki Tauron 1. ligi należy zaliczyć wygraną Avii Świdnik z MKS-em Będzin po niezwykle emocjonującym meczu. Będzinianie prowadzili już 2:0 w setach, ale od trzeciej partii to podopieczni  radzili sobie lepiej. MVP został wybrany , który zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie najlepiej spisywał się , który dołożył do dorobku drużyny 17 oczek.

Blisko małej niespodzianki było w Bydgoszczy. Beniaminek z Białegostoku prowadził w meczu z Visłą już 2:1, ale nie potrafił wykorzystać tej przewagi. Podopieczni  wygrali kolejny w tym sezonie tie-break. W szeregach jego drużyny błyszczał , który zdobył aż 32 punkty, co było najlepszym indywidualnym wynikiem kolejki. Atakujący skończył ponad połowę piłek.

Również w pięciu setach zakończyło się spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim. Siatkarze AZS AGH Kraków zrehabilitowali się za porażkę z beniaminkiem sprzed tygodnia i wygrali z Lechią. Z kolei blisko do doprowadzenia do tie-breaka byli siatkarze z Nowej Soli, ale ostatecznie przegrali z Norwidem Częstochowa 1:3. Również bez niespodzianek obyło się w meczu Olimpii Sulęcin z Gwardią Wrocław. Górą był faworyt.

Na lepszy wynik na pewno liczyli siatkarze Legii Warszawa. Na wyjeździe przegrali z Mickiewiczem Kluczbork i tylko pierwszy set spotkania był zacięty. Ze względu na przełożone mecze, w tej kolejce dwa, na debiut w tym sezonie poczekają jeszcze Krispol Września, SMS PZPS Spała oraz PGS KPS Siedlce.

Wyniki 2. kolejki Tauron 1. ligi mężczyzn: [tag=2650] Polski Cukier AVIA Świdnik[/tag] - MKS Będzin 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10) BKS Visła Proline Bydgoszcz - BAS Białystok 3:2 (18:25, 30:28, 22:25, 25:14, 15:10) Lechia Tomaszów Mazowiecki - AZS AGH Kraków 2:3 (25:21, 28:30, 25:21, 19:25, 12:15) Exact Systems Norwid Częstochowa - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (18:25, 25:18, 25:20, 27:25) Olimpia Sulęcin - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (16:25, 20:25, 20:25) Mickiewicz Kluczbork - Legia Warszawa 3:0 (30:28, 25:18, 25:20) SPS Chrobry Głogów - Krispol Września - przełożony na 16.11.2022 SMS PZPS Spała - PSG KPS Siedlce - przełożony na 10.10.2022