Historyczne zwycięstwo w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: Reprezentacja Francji kobiet
zdjęcie autora artykułu

W tym sezonie Ligi Narodów kobiet ma miejsce debiut reprezentacji Francji. Zespół ten już w trzecim spotkaniu odniósł historyczne zwycięstwo, pokonując Bułgarię 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2024 roku w Lidze Narodów kobiet doszło do absolutnego debiutu. Awans do tych rozgrywek zanotowała bowiem reprezentacja Francja, która jeszcze nigdy nie brała w nich udziału. Tym samym miała okazję, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami.

W dwóch pierwszych spotkaniach Trójkolorowe nie ugrały ani jednego seta, przegrywając zarówno z Niemkami, jak i Polkami. Jednak w trzecim meczu miały okazję na premierowy triumf z uwagi na to, że były faworytkami w rywalizacji z Bułgarkami.

Premierowa odsłona padła łupem siatkarek z Bułgarii (25:19). Jednak w kolejnych setach zdecydowanie lepiej spisywała się Francuzki. Po triumfie 25:21 wyrównały stan rywalizacji, natomiast w kolejnej partii zdominowały rywalki (25:11) i zapewniły sobie historyczny punkt.

Udało im się jednak pójść za ciosem w kolejnym secie. W nim jednak mieliśmy sporo zwrotów akcji, bowiem Francja nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i doszło do gry na przewagi. Wówczas Bułgarki dwukrotnie miały okazję na doprowadzenie do tie-breaka, ale ta sztuka im się nie udała. Ostatecznie Trójkolorowe zwyciężyły 29:27 i po raz pierwszy w historii wygrały spotkanie w Lidze Narodów.