Tour de France 2018: Michał Kwiatkowski czwarty na dwudziestym etapie. Geraint Thomas praktycznie triumfatorem wyścigu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Michał Kwiatkowski
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Michał Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Holender Tom Dumoulin z grupy Team Sunweb okazał się najlepszy na dwudziestym etapie wyścigu Tour de France 2018. Wysokie - czwarte - miejsce zajął Polak Michał Kwiatkowski. Praktycznie triumf w imprezie zapewnił sobie Geraint Thomas.

W sobotę na 31-kilometrowym odcinku jazdy indywidualnej na czas z Saint-Pee-sur-Nivelle do Espelette miało się wszystko rozstrzygnąć, bo w niedzielę na kolarzy będzie czekał tak zwany "etap przyjaźni" (Houilles - Paris Champs-Elysees, 116 km), na którym nie dojdzie do większych zmian w klasyfikacji generalnej.

Z pozycji lidera do rywalizacji przystępował Brytyjczyk Geraint Thomas z Team Sky, który przed sobotnimi zmaganiami miał 2 minuty i 5 sekund przewagi nad drugim Tomem Dumoulinem oraz 2 minuty i 24 sekundy nad trzecim Primozem Rogliciem.

Przed rokiem jazdę indywidualną na czas wygrał Maciej Bodnar, przed Michałem Kwiatkowskim. Tym razem Bodnar dojechał dopiero na 54. lokacie, ale dobrze spisał się "Kwiato", który wywalczył 4. pozycję.   Klasę pokazał Dumoulin, który o sekundę wyprzedził Christophera Froome'a i o czternaście sekund Thomasa.