Rakieta pod poprzeczkę. Ależ to przymierzył!

Kąt był tak ostry, że teoretycznie to nie miało prawa się udać. Większość piłkarzy w takiej sytuacji decyduje się na podanie. Sheraldo Becker z Realu Sociedad zaryzykował i uderzył. Wyszło kapitalnie!

Michał Fabian
bramka Sheraldo Beckera (Real Sociedad) w meczu z Las Palmas z Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: bramka Sheraldo Beckera (Real Sociedad) w meczu z Las Palmas z
W sobotę fani ligi hiszpańskiej emocjonować się będą m.in. spotkaniem Realu Madryt z Cadiz CF (godz. 16:15), a także derbami Katalonii Girona FC - FC Barcelona (godz. 18:30).

Na przystawkę, jako "pierwsze danie soboty", kibicom zaserwowano mecz Realu Sociedad z UD Las Palmas. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:0, a ich drugie trafienie było wyjątkowej urody. W roli głównej wystąpił Sheraldo Becker.

Pomocnik z Surinamu otrzymał podanie od Braisa Mendez i wybrał niekonwencjonalne rozwiązanie. Gdy wydawało się, że powinien podawać wzdłuż bramki, uderzył z całej siły z ostrego kąta. Trafił idealnie, zaskakując Alvaro Vallesa, bramkarza Las Palmas. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

"Ależ to zrobił! Kapitalna puenta na koniec pierwszej połowy. Sheraldo Becker, wow!", "Ależ to zmieścił pod ladę" - ekscytowali się komentatorzy Eleven Sports Marcin Gazda i Michał Wszołek.

Sheraldo Becker występuje w Hiszpanii od stycznia 2024 r. Wcześniej można go było zobaczyć na boiskach Bundesligi (1.FC Union Berlin) oraz Eredivisie (ADO Den Haag, PEC Zwolle).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)