"Jak w ringu". Krew na głowie piłkarza Bayernu

Ogromnym poświęceniem na meczu Bayernu Monachium z VfB Stuttgart popisał się Eric Dier. Po interwencji głową na linii bramkowej Anglik potrzebował pomocy medycznej.

Szymon Michalski
strzał Serhou Guirassy / Eric Dier Twitter / Viaplay Sport Polska / strzał Serhou Guirassy / Eric Dier
W sobotę 4 maja odbywało się spotkanie VfB Stuttgart z Bayernem Monachium w ramach 32. kolejki Bundesligi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (relacja dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Jeszcze przy bezbramkowym remisie sporym poświęceniem wykazał się Eric Dier. Po strzale Serhou Guirassy z jedenastu metrów piłka zmierzała do bramki Bayernu. Ta z pewnością wpadłaby do siatki, gdyby nie interwencja angielskiego obrońcy.

Dier przyjął bowiem strzał na głowę, czym uratował swój zespół przed utratą gola. 30-latek przypłacił to jednak urazem. Na jego głowie pojawiła się krew. Chwilę później zawodnik musiał zejść z boiska, by służby medyczne opatrzyły ranę.

- Jak w ringu. Znowu otwiera się rana, tyle że nie po ciosie, a po uderzeniu - mówił komentujący w Viaplay Mateusz Borek (wideo z omawianej sytuacji możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Co ciekawe, gdy Dier przebywał poza boiskiem, zawodnicy VfB Stuttgart wykorzystali lukę w obronie, jaka pojawiła się po zejściu Anglika i wyszli na prowadzenie. Autorem bramki został Leonidas Stergiou.

Dodajmy, że 30-latek już wcześniej, bo kilkanaście minut przed wspomnianą interwencją na linii, rozciął skórę na głowie. Doszło do tego po zderzeniu z rywalem.

Co prawda Eric Dier dokończył pierwszą połowę meczu, jednak więcej na boisku już go nie oglądaliśmy. W przerwie został zmieniony przez Dayota Upamecano.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.