Lewandowski nie zmniejszył strat do lidera. Zobacz klasyfikację strzelców La Ligi

W meczu FC Barcelony z Gironą (2:4) na listę strzelców wpisali się zarówno Robert Lewandowski, jak i Artem Dowbyk. Ukrainiec nadal jest najskuteczniejszym piłkarzem ligi.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Zanim rozpoczęło się spotkanie derbowe, Jude Bellingham przyczynił się do zwycięstwa 3:0 Realu Madryt nad Cadiz CF. Reprezentant Anglii z 18 bramkami w dorobku jest już samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców La Ligi.

W spotkaniu FC Barcelony z Gironą doszło do bezpośredniego pojedynku Roberta Lewandowskiego z Artem Dowbykiem, który potrzebował zaledwie czterech minut, żeby znaleźć drogę do siatki. Polski snajper odpowiedział trafieniem z rzutu karnego w końcówce pierwszej połowy. Finalnie "Blaugrana" przegrała z lokalnym rywalem 2:4.

Dowbyk złamał barierę 20 zdobytych bramek i umocnił się na pierwszym miejscu w zestawieniu najskuteczniejszych piłkarzy ligi hiszpańskiej. Lewandowski (17 goli) ex aequo z Alexandrem Sorlothem znajduje się na najniższym stopniu podium.

Do zakończenia zmagań na Półwyspie Iberyjskim pozostały jeszcze cztery kolejki. Jest niestety wielce prawdopodobne, że rewelacyjnie spisujący się Dowbyk odbierze Lewandowskiemu koronę króla strzelców.