Koncert Haalanda. Niesamowite, ile strzelił goli w 42 minuty

Manchester City bez większych problemów rozbił ekipę Wolverhampton Wanderers 5:1. Ogromna w tym zasługa Erlinga Haalanda, który strzelił cztery gole.

Łukasz Witczyk
Erling Haaland Getty Images / Chris Brunskill / Na zdjęciu: Erling Haaland
W grze o mistrzowski tytuł pozostały już tylko Arsenal FC i Manchester City. W sobotę Kanonierzy pokonali u siebie ekipę AFC Bournemouth 3:0 i uciekli Obywatelom na dystans 4 punktów. Ubiegłoroczny mistrz kilka godzin później stanął przed szansą na doprowadzenie do status quo, czyli jednego "oczka" różnicy. A dodajmy, że City ma rozegrany o jeden mecz mniej.

Gospodarze świetnie rozpoczęli to spotkanie. Już w 12. minucie Manchester City objął prowadzenie. Rayan Ait-Nouri popełnił błąd w polu karnym, który zaowocował jedenastką dla rywali. Do piłki podszedł Erling Haaland i nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej. Było 1:0 dla City.

Zespół Wolverhampton Wanderers długo nie był w stanie otrząsnąć się po straconej bramce. Wilki nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Za to gospodarze szukali kolejnych szans na podwyższenie rezultatu.

Swój koncert rozgrywał Erling Haaland. Norweski napastnik jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka. Najpierw wykorzystał dogranie Rodriego, a następnie po raz drugi skutecznie egzekwował rzut karny. Do przerwy było zatem 3:0 dla mistrzów Anglii.

Po zmianie stron zespół gości zdobył bramkę, która na chwilę wlała nadzieję w serca kibiców Wilków. Jej autorem był Hee-Chan Hwang. Odpowiedź nadeszła błyskawicznie. Po podaniu Phila Fodena czwartego gola w tym spotkaniu strzelił Haaland, który gościom wybił z głów marzenia o wywiezieniu choćby punktu.

W końcówce miejscowi jeszcze dobili rywala, a konkretnie zrobił to Julian Alvarez. Tym samym Manchester City pokonał Wolverhampton Wanderers 5:1 i nadal w ligowej tabeli traci do Arsenalu punkt. Ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Manchester City - Wolverhampton Wanderers 5:1 (3:0)
1:0 - Erling Haaland (k.) 12'
2:0 - Erling Haaland 35'
3:0 - Erling Haaland (k.) 45+3'
3:1 - Hee-Chan Hwang 53'
4:1 - Erling Haaland 54'
5:1 - Julian Alvarez 85'