Ligue 1. AS Monaco bliżej wicemistrzostwa. Cały mecz Majeckiego

AS Monaco jest coraz bliżej wywalczenia wicemistrzostwa Francji. Zespół ten wygrał z Clermont Foot 63 4:1 i tym samym sprawił, że rywal spadł z Ligue 1. Całe spotkanie rozegrał Radosław Majecki.

Łukasz Witczyk
Radosław Majecki Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Radosław Majecki
AS Monaco jest coraz bliżej zapewnienia sobie tytułu wicemistrzowskiego, a co za tym idzie miejsca w kolejnej edycji w Lidze Mistrzów. W sobotę zespół ten wygrał u siebie z ligowym outsiderem, Clermont Foot 63 4:1. W podstawowym składzie gospodarzy zagrał Radosław Majecki.

W 16. minucie Monaco wyszło na prowadzenie po golu Takumi Minamino. Goście zdołali doprowadzić do remisu po nieco ponad dwóch kwadransach gry. Nadzieję w serca przyjezdnych wlał Muhammed Cham. To był jednak koniec dobrych wieści dla Clermont Foot.

Po chwili było już bowiem 2:1 dla Monaco, a to za sprawą Breela Embolo. Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Dwa gole strzelił Wissam Ben Yeder i dobił przeciwników. Po tym spotkaniu jasne stało się, że Clermont Foot to pierwszy spadkowicz z Ligue 1.

Ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniosła ekipa Le Havre AC, która pokonała RC Strasbourg Alsace 3:1. Bohaterem gospodarzy był Yassine Kechta, który strzelił dwa gole. W końcówce kontaktową bramkę zdobył Frederic Guilbert, ale to wszystko na co było stać przyjezdnych. W doliczonym czasie gry dobił ich jeszcze Andre Ayew.

Pięć goli padło w starciu FC Metz ze Stade Rennais. Górą byli goście, którzy triumfowali 3:2, a wygraną zapewnili sobie w doliczonym czasie gry. Jednak to Metz jako pierwsze cieszyło się z gola. W 17. minucie do bramki rywali trafił Georges Mikautandze, lecz po kilku chwilach do remisu doprowadził Amine Gouiri. Jeszcze przed przerwą było 2:1 dla gospodarzy za sprawą Pape Diallo. Po zmianie stron goście odwrócili losy meczu. Gole strzelili Benjamin Bourigeaud i Arnaud Kalimuendo.