Popis Haalanda. Strzelał, strzelał i nie mógł przestać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay Sport Polska / Erling Haaland
Twitter / Viaplay Sport Polska / Erling Haaland
zdjęcie autora artykułu

To był dzień Erlinga Haalanda. Norweg w meczu z Wolverhampton Wanderers aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, czym zapewnił Manchesterowi City wysokie zwycięstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę 4 maja Manchester City podejmował Wolverhampton Wanderers w meczu 36. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się pewnym triumfem Obywateli 5:1 (relacja z tego spotkania dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Nie byłoby tak wysokiego zwycięstwa, gdyby nie świetna dyspozycja Erlinga Haalanda. Norweg zdobył cztery z pięciu bramek i niewątpliwie był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

23-latek strzelanie rozpoczął w 12. minucie. Wtedy to z zimną krwią wykorzystał rzut karny. Nieco ponad dwadzieścia minut później norweski napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców.

Tym razem zrobił to nie po stałym fragmencie gry, lecz z akcji. Haaland wykorzystał dośrodkowanie Rodriego i strzałem głową na dalszy słupek pokonał bramkarza gości, Jose Sa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy Norweg ponownie pokonał golkipera rywali i ponownie zrobił to z rzutu karnego. Jose Sa wyczuł jego intencje, ale nie sięgnął futbolówki.

Na hat-tricku Haaland się nie zatrzymał. W 54. minucie napastnik dał popis swoich niemałych umiejętności. 23-latek przyjął i opanował piłkę, ograł obrońców i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.